Nasz zespół

Stworzyliśmy ze Szpitalem pod Bukami profesjonalny zespół personelu medycznego i kompetentnych lekarzy.

Codziennie wykorzystujemy wiedzę i wieloletnie doświadczenie w służbie drugiemu człowiekowi.

Zawsze możecie liczyć na nasz uśmiech i życzliwość.

Robimy wszystko, abyście mogli się cieszyć doskonałym zdrowiem.

Służymy pomocą i dobrym słowem.

Dorota Stachowicz

Pediatra

Od 7 roku życia chciała zostać lekarzem. Medycynę studiowała na Akademii Medycznej w Poznaniu, członek Koła Pediatrycznego oraz przewodnicząca Koła Neonatologicznego przy Klinice Neonatologii.  Odbyła staże min. w Londyńskim Great Ormond Street Hospital na oddziale intensywnej terapii dziecięcej.

Od 2006 roku pracowała, a obecnie dyżuruje w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej (Oddział Pediatryczny i Niemowlęcy).

Mama czwórki dzieci.

Marta Szatan

Pediatra

Absolwent Śląskiego UM z kilkunastoletnim doświadczeniem na oddziale Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Od 2013 pracuje w Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca.

Posiada uprawnienia samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej, wykonuje koronarografie oraz zabiegi poszerzania tętnic wieńcowych i implantacji stentów.

Leczy choroby wieńcowe, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, wady i zaburzenia rytmu serca. Doświadczenie w  ambulatoryjnej opiece kardiologicznej.

Roksana Kisiel

Kardiolog (w trakcie specjalizacji)

Pochodzi z Bielska – Białej gdzie uczyła się w V Liceum Ogólnokształcącym.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Działała aktywnie w kole naukowym przy II Katedrze Chorób Wewnętrznych CMUJ.
Specjalizację z kardiologii rozpoczęła i pracowała w I Klinice Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W czerwcu tego roku ukończyła studia doktoranckie CMUJ i obroniła pracę doktorską p.t. „Wartość prognostyczna klasycznych i nowych parametrów elektrokardiograficznych w terapii resynchronizujacej serca.”

Aktualnie pracuje i kontynuuje specjalizację w Oddziale Kardiologii i Kardioonkologii Szpitala Miejskiego w Bielsku.

Jak mówi: „Wg relacji rodziców już w przedszkolu deklarowałam zdecydowanie chęć bycia lekarzem”

Anna Błasiak

Pediatra Gastroenterolog

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Już na studiach wiedziała, że chce w przyszłości pracować z dziećmi i ich rodzicami, stąd udział m.in. w studenckim kole naukowym na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka ŚLAM.
W 2001 roku odbyła 3-miesięczną praktykę studencką w Gabinecie Internistycznym (General Practitioner) w Nowym Jorku.

Na studiach uczestniczyła w corocznej konferencji “Dni Endoskopowe” i tam właśnie odnalazła swoją prawdziwą pasję. Pasję do gastroenterologii. W 2013 r otrzymała tytuł specjalisty pediatrii, co było zwieńczeniem ciekawej i inspirującej pracy w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, na Oddziale Niemowlęcym oraz Pediatrycznym.
W 2017 r uzyskała tytułu specjalisty w dziedzinie gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii I Hepatologii Dzieci w Zabrzu. “Wyjątkowym momentem tej specjalizacji okazało się dla mnie 4-miesięczne szkolenie w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam leczone są dzieci z najcięższymi schorzeniami gastroenterologicznymi z całej Polski. Jest to również wiodący i pionierski w Polsce ośrodek zajmujący się diagnostyką i terapią zaburzeń karmienia u dzieci. Pobyt na tym oddziale zdeterminował moje następne wybory. Tak, zaburzenia karmienia i jedzenia są szczególnie interesującym mnie problemem, którym postanowiłam się zająć szerzej.”

Dominika Rogalska

Pediatra

„Jestem Pediatrą i jak dla mnie świat mógłby się składać tylko z dzieci, serio.”

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwertstetu Medycznego. Specjalizację z pediatrii zrobiła w Oddziale Pediatrycznym Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Aktywna w kole Pediatrycznym przy Klince Gastroenterologii w Centrum Zdrowia Dziecka. 8 lat doświadczenia w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

To, że kocha dzieci i pasjonuje się pediatrią jest oczywiste, ale jest coś więcej. Zdobyła kilkuletnie doświadczenie udzielając świadczeń medycznych w ramach domowej opieki hospicyjnej dla dzieci i w pracy w pogotowiu ratunkowym.

Ukończyła Wydział Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie trwania studiów aktywna w Kole Naukowym przy Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Odbyła staż podyplomowy w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Specjalizację w dziedzinie pediatrii zakończyła w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Od 6 lat przyjmuje pacjentów w POZ w Andrychowie, Kobiernicach oraz Kętach.

Łukasz Grzywacz

Pediatra

Moją główną misją jest szerzenie wiedzy medycznej wśród rodziców. To właśnie rodzice najlepiej znają swoje dzieci, są najlepszymi obserwatorami, diagnostami, to oni potrafią jako pierwsi rozpoznać i zastosować potrzebne dla dziecka leczenie. W myśl idei „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” moje działania nakierowane są głównie na zapobieganie chorobom. Jeśli leczenie będzie jednak konieczne to tylko zgodne z najnowszymi badaniami naukowymi oraz aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami m.in. Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Studia medyczne ukończyłem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pragnąc czerpać wiedzę od najlepszych specjalistów rozpocząłem pracę w „Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. 

Oprócz pracy klinicznej i naukowej wiele godzin przepracowałem w przychodniach Podstawowej Opieki Medycznej (POZ), jak również w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej (NiŚPL). Starłem się z drastyczną rzeczywistością kilku godzinnych kolejek w poczekalniach, braku dostępu do specjalistów, niemożliwości poświęcenia odpowiedniego czasu dla pacjenta i permanentnego przepracowania lekarzy i pielęgniarek pracujących po kilkadziesiąt godzin pod rząd na kilku etatach.

Marian Sładki

Internista

Opiekę dorosłym, a także rodzicom i dziadkom małych pacjentów zapewnia lekarz internista – dr Marian Sładki. Niezmiernie życzliwy i cierpliwy lekarz z ogromnym doświadczeniem. Od 30 lat leczy mieszkańców Bielska-Białej. W tym czasie pracował w szpitalu, Przychodni Wojskowej, a ostatnio przyjmował studentów i nauczycieli akademickich na Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Stara się jak najlepiej poznać pacjenta, dzięki czemu szybko jest obdarzany zaufaniem.

W gabinecie często usłyszycie muzykę klasyczną.

 

Filip Palarczyk

Kardiolog Internista

Absolwent Śląskiego UM z kilkunastoletnim doświadczeniem na oddziale Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Od 2013 pracuje w Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca.

Posiada uprawnienia samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej, wykonuje koronarografie oraz zabiegi poszerzania tętnic wieńcowych i implantacji stentów.

Leczy choroby wieńcowe, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, wady i zaburzenia rytmu serca. Doświadczenie w  ambulatoryjnej opiece kardiologicznej.

Alicja Krawcow

Pielęgniarka

Specjalizacja chirurgiczna wraz z kursami z Pielęgniarstwa Rodzinnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

30 lat doświadczenia, w tym: 11 lat na oddziale noworodkowym, 6 lat na oddziale zakaźnym i 12 lat na oddziale chirurgii. Ponadto praca w pogotowiu ratunkowym.

Uśmiech, życzliwość, a do tego TAKIE doświadczenie!

Kamila Jaworska

Rejestracja

Uprzejma, sympatyczna, a przede wszystkim zawsze uśmiechnięta.

To Ona wita Was w rejestracji, wyjaśnia, ustala terminy, czasem jest wymagająca! Wszystko dla Waszego dobra i komfortu.
Mamy nadzieję, że tak jak my, również Wy od wejścia czujecie się jak w domu!
Z A P R A S Z A M Y ! ! !

partnerzy

Współpracujemy

UMÓW WIZYTĘ

w filii Szpitala pod Bukami, ul. Straconki 57

Data wizyty zaproponowana przez Pacjenta jest orientacyjna, z uwagi na równoległą rejestrację telefoniczną i osobistą w poradni.

Rejestracja potwierdzi telefonicznie najbliższą możliwą datę wizyty, zgodnie z aktualną dostępnością.

WYPEŁNIJ FORMULARz